Witaj na forum
nieznajomy
 • REGULAMIN
 • OGŁOSZENIA
 • DO ADMINISTRACJI
 • REZERWACJE
 • ZAMÓWIENIA
 • NIEOBECNOŚCI
 • ZARAZ WRACAM
 • KTO ZAGRA?
 • ZAJĘTE WIZERUNKI
 • MIEJSCA PRACY
 • DZIELNICE MIESZKALNE
 • SPIS LOKACJI
 • POSZUKIWANIA
 • RODZINY FABULARNE
 • POZIOMY MISTRZA GRY
 • WĄTEK KRYMINALNY
 • pogoda


  Smithers, BC, Canada
  newsy
 • Witamy w Deep Lakes ♥
 • Nowy numer Deep Lakes News już dostępny!
  Przypominamy o możliwości wysłania gorących ploteczek na konto DL NEWS w wiadomości prywatnej!
 • Poszukiwani moderatorzy - więcej informacji w ogłoszeniu


 • Poprzedni temat «» Następny temat
  welcome

  wiek


  to

  ZAJĘCIE


  Deep Lakes

  UCZUCIA
    
  Deep
     Lakes

    
  "the land of the silver birch

    

    

    

    

    

    

  2020-04-01, 23:01


  deep lakes' history
  historia miasta
  Był to rok 1715. Pięć rodzin z Brytanii podróżowało razem ze sobą już od dłuższego czasu, żeby znaleźć sobie miejsce na ziemi. Chcieli na stałe osiedlić się na terenie niezależnym od innych. W końcu, po długiej podróży i masie problemów, udało im się dotrzeć na wolne ziemie, które otoczone były pięknymi jeziorami i wysokimi drzewami. Rodziny Kahan, Bancroft, Dopud, Grondin i Jubinville stworzyły tam niewielką osadę. Zbudowanie małej społeczności nie było łatwe zwłaszcza, że nie znali owej okolicy. Z czasem przybywało ludzi, którzy byli witani z otwartymi ramionami. Głowa rodziny Grondin, Amadeus, zasiadł na czele rady miasta i zadecydował, że w ich mieścinie jest miejsce dla każdego wędrowca. Opuszczone domy powoli się zaludniały, a ludzie zaczynali budować nowe. Miasteczko zostało nazwane Deep Lakes, ponieważ okolica charakteryzowała się ogromną ilością jezior. Sercem terenu stała się odkryta przez rodzinę Bancroft kopalnia. To oni przejęli nad nią pieczę i z pomocą mieszkańców zaczęli wydobywać złoto. Pieniądze ze sprzedaży tego surowca pozwalały coraz bardziej rozbudowywać Deep Lakes.

  Wszystko układało się po myśli Grondina. Aczkolwiek, wszyscy wiemy, że to, co dobre szybko się kończy. W 1743 roku pewne plotki zaczęły rozprzestrzeniać się w zastraszającym tempie za sprawą dwóch samotnych kobiet, które podróżowały wraz ze swoim bratem. Anna i Eleanore były starymi pannami i w oczach rodzin stawały się bardzo podejrzane. Zaczęto nazywać je czarownicami, a mieszkańcy nawet nadali im imiona ━ Maraliese oraz Cherette. Od tamtego momentu rozpoczęły się prześladowania. Wkrótce do grona wiedźm dołączyły Lutrische i Accaliane, osierocone siostry Jubinville. Mieszkańcy miasta obwinili biedne dziewczęta o śmierć ich ojca. Pearl i Bonnie, ponieważ takie jeszcze wtedy nosiły imiona, bały się wyjść z domu, gdyż tylko tam nie czuły zagrożenia. Z czasem jednak nawet przesiadywanie na rodzinnej farmie stało się niebezpieczne. Wkrótce cztery imiona niewinnych w rzeczywistości kobiet pojawiały się na każdym kazaniu mężczyzny, a z czasem okrzyknął Deep Lakes kanadyjskim Salem. Ofiar plotek przybywało, ponieważ pastor każdą starą pannę tytułował czarownicą. Kiedy do grona czarownic dołączyła wdowa Dopud, szala goryczy się przelała. Samotnych kobiet było o wiele za dużo. Główny założyciel miasta z pomocą pastora doszli do porozumienia ━ kobiety nie były potrzebne miastu tak bardzo jak mężczyźni, a ich obecność sprawiała, zdaniem rady, że miasto toczy się ku upadkowi. Wdowa Dopud w ostatnią niedzielę swojego życia została nazwana wiedźmą Sherralyn. Dlaczego ostatnią? Pastor tego dnia na kazaniu ogłosił polowanie na czarownice i przekonał wiernych, że ich śmierć jest konieczna. Sam wymyślił specjalne obrzędy, dzięki którym mieli nie tylko pozbyć się czarnej magii i czarownic, ale i Bóg miał ich za to wszystkich pobłogosławić.

  Kiedy wszystkie czarownice zostały wyłapane, miasto podzieliło się na grupy. Pięcioro przedstawicieli rady miasta zaprowadziło ich nad różne jeziora, w których miała odbyć się egzekucja. Tego dnia Maraliese, Lutrische, Sherralyn, Accaliane i Cherette pożegnały się z życiem. Co gorsza, jedna z nich zginęła z rąk swojego najstarszego syna, który po tragicznej śmierci swojego ojca zasiadł w radzie. Założyciele robili wszystko by po tej sytuacji miasto wzbogacało się i rozrastało, ale historia o topieniu czarownic została z nimi na długo.

  Rozbudowa miasteczka trwała prawie sto lat. Otwierały się nowe interesy, a mieszkańców przybywało. Kopalnia przestała być najważniejszą instytucją w Deep Lakes ━ stała się nią fabryka, założona przez rodzinę Wilson, która przybyła tutaj z wielkim majątkiem, uciekając od złej opinii, którą wyrobiła sobie w poprzednim miejscu. Z każdym rokiem w mieście pojawiały się nowi ludzie i nowe tradycje. Nie brakowało imigrantów, którym spodobał się spokój, jaki panuje w okolicy, ale spora część mieszkańców wyjeżdżała do o wiele większych metropolii. Członkowie rady żegnali się z życiem, a na ich miejscu zasiadali kolejni. Z czasem nazwiska założycieli przestały się w niej pojawiać, aż jej istnieje całkowicie zanikło, a miasteczku zaczęło co kilka lat wybierać nowego burmistrza.

  Historia o utopionych kobietach została zapamiętana, a miasteczko co roku czci ich pamięć. Większość ludzi uważa, że to tylko legenda, ponieważ nikt nie jest w stanie potwierdzić wiarygodności tejże opowieści. W pierwszej połowie maja mieszkańcy miasta zbierają się przy największym i najgłębszym jeziorze by świętować Five Lakes Festival. Na plaży odbywa się festyn, miejscowe zespoły grają na prowizorycznej scenie, a sklepikarze wystawiają się ze swoimi produktami. Tego dnia nie brakuje stoisk z używanymi rzeczami i ogromnego ogniska, przy którym każdy może się ogrzać i upiec kiełbaskę. Najważniejszym punktem tego całego wydarzenia jest wypłynięcie burmistrza na środek jeziora, gdzie topi kukłę przebraną w strój czarownicy. Dopiero po tym zaczyna się prawdziwa zabawa.

   
  imię / nick:-
  multi:-
  poziom mistrza grySTOPIEŃ 0
   


  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do: